BO SĄ MARZENIA DO SPEŁNIENIA
-A TY MOŻESZ JE SPEŁNIĆ

W tych marzeniach musi być jakaś magia. Magia, która napędza nas do działania, która sprawia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli przestałeś marzyć, przestałeś walczyć. Dlatego to takie ważne”  - mówi Klaudia, wolontariusz fundacji Mam Marzenie.

 

Marzenia są różne. Czasami wagi piórkowej jak rolki czy łyżwy, albo domek dla lalek. Czasami trudniejsze do zrealizowania jak spotkanie z piłkarzami Real Madrytu czy AC Milanu. Czasami trzeba pomyśleć i poruszyć wyobraźnię, by zorganizować bal dla księżniczki czy sprawić, aby ktoś został syrenką. 

Czasami trzeba zaplanować wyjazd, aby można było spędzić dzień w Disneylandzie. Czasami to laptop, komputer czy telefon – przedmiot, o którym się myśli. I chociaż marzenia są tak różne, jak  bogata jest wyobraźnia, wszystkie są jednakowo ważne. I wszystkie są do spełnienia. 

 

Ewelina marzy o tym, aby chodzić. I każdego dnia walczy o to, spędzając żmudne godziny na rehabilitacji. Nie poddaje się, po to, aby spełnić swoje drugie, wielkie marzenie – poprowadzić wieczorne wydanie Faktów w TVNie.

 

Kiedy usłyszałam to marzenie, pomyślałam sobie, że jest niewykonalne. A okazuje się, że nie ma dla nas rzeczy niewykonalnych” – mówi  Marta, która od pięciu lat spełnia czyjeś marzenia.

Życzenie Eweliny spełni się. Wszyscy w Faktach na nią czekają. Dziewczyna o tym wie i nie poddaje się w walce z chorobą. Marzenie ją napędza, dodaje jej sił do codziennego zmagania się z przeciwnościami, jakie postawił jej los. I każdego dnia jest bliżej celu. Jak marzenia ma się po swojej stronie, wszystko musi potoczyć się w dobrym kierunku.

 

Natalia, natomiast, od zawsze interesowała się literaturą i uwielbiała tworzyć prozę. Napisała więc książkę „Życie jest piękne" i miała marzenie: zobaczyć jej wydanie na półce w księgarni. „To dla mnie piękne, cudowne marzenie, wręcz osobiste. Marzenie także o tym, aby uświadomić ludziom, jak wielkim darem jest życie i jak często niedocenianym” – opowiada Klaudia.

Marzenie jest w trakcie realizacji, za miesiąc książka zostanie wydana i trafi na półki w księgarniach.

 

Marzeń do spełnienia jest wiele.

Marzenia własne, ale też marzenia tych, dla których los nie był życzliwy i postawił na drodze chorobę. Dzieci, bo to o nich mowa, potrzebują wsparcia i zastrzyku energii, aby przetrwać gorszy czas, czas zmartwień, szpitali, kroplówek, leków. Dlatego wolontariusze fundacji Mam Marzenie mówią im o marzeniach, o czymś tak prozaicznym, tak niebywale dalekim od choroby. Marzenia nie tylko zajmują czas, nie tylko wywołują uśmiech – marzenia „żyją” i dodają chęci, by walczyć z chorobą.

 

Mówimy dzieciom, aby nie bały się marzyć. Nie bały się swojej wyobraźni, bo jeśli ktoś marzy by pojechać nad morze, czemu nie ma być to Morze Śródziemne? Tłumaczymy dzieciom, że jeśli marzyć, to koniecznie do gwiazd” – opowiada Klaudia. 

„Z fundacją jestem związana od sześciu lat. Kiedyś usłyszałam, że jesteśmy po to, aby chore dzieci mogły spokojnie marzyć. I do tego je zachęcam.

Do tego, by marzyły, a całą resztą zajmiemy się my – najpiękniej, jak potrafimy”.

 

Jeśli i Ty chcesz pomóc w spełnianiu marzeń dzieci, podopiecznych fundacji Mam Marzenie, zapraszamy do kontaktu.

Szczegóły: www.mammarzenie.org

 

 

 

 

 

 

bo marzenia się spełnia
24 maja 2017

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135