VI edycja OGÓLNOPOLSKIEGO BALU DYPLOMACJI WSCHODNIEJ

Na mapie świata wyróżniamy zarówno Zachód jak i Wschód. Po latach komunistycznego zniewolenia gwałtownie wybraliśmy kurs proeuropejski i proamerykański. I bardzo słusznie.

Należy jednak pamiętać, iż istnieje coś na Wschód od naszych granic. I nie jest to jedynie rosyjski niedźwiedź z Putinem na grzbiecie.


- Słuchając wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy często odnoszę wrażenie, że zapomnieli, iż Rosja to nasz bezpośredni sąsiad, a biznesowo to bardzo chłonny rynek zbytu. Ten bal to zdrowa, apolityczna inicjatywa społeczna mająca na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców i Rosjan na płaszczyźnie kulturowej, gastronomicznej i międzyludzkiej. To ważne i słuszne, choć trudne.

Z biegiem lat coroczne spotkanie ludzi otwartych na Wschód – podróżujących w te strony oraz znających tamtejsze realia (nie tylko z przejaskrawionych doniesień prasowych) na dobre wpisało się w grafik krakowskich imprez. Od lat zajmuję się dyplomacją wschodnią – aktywnie zapraszam Rosjan i Ukraińców do Polski oraz reklamuję nasz kraj za granicą w ich środkach masowego przekazu.

Jestem z tego bardzo dumny. Wcale nie musimy się kochać i nie na tym mi zależy, ale pragmatyczne podejście, odrobina zdrowego rozsądku i umiejętne prowadzenie dyplomacji leży również w naszym interesie - mówi Dawid Łasut, organizator balu.


Już 18.02 w krakowskim hotelu City SM *** & Leśne SPA odbędzie się

VI Ogólnopolski Bal Dyplomacji Wschodniej.


W programie wieczoru nie zabraknie gości specjalnych i części artystycznej (Paweł Deląg, Sasha Strunin, Faina Nikolas, Elise, Joanna Kruczek, Iwona Siwek-Front), gigantycznego tortu – niespodzianki, zabawy tanecznej (Dj Bojack), loterii z cennymi nagrodami oraz licytacji charytatywnej na rzecz Pana Mariusza Zabagło, którego dzielna rodzina ze wszystkich sił próbuje wybudzić go ze śpiączki.


Ogromne podziękowania dla Lejdis Fitness Club, Mercator Medical, The Secret Soap Store,PFF, Marcina Rajka (Jeunesse), Krakowskiej Jaskini Solnej, Klimatów Południa, Wyszukanych deserów Braci Szewczenko, Aliny Roszczyńskiej (Aviva), Węc – Twój jubiler, wszystkozusa.pl, biur podróży ABDAR i Podróże życia, salonu KLASYKI w galerii Plaza, Hotelu Wiosna w Rabce Zdroju oraz Leśnego Spa za okazane wsparcie dla projektu.

 

 

 

 
Dawid Łasut – krakowski społecznik, podróżnik, trener językowy i dziennikarz. Organizator cyklu spotkań krajoznawczych (Wieczór Grecki, Wieczór Tunezyjski, Wieczór Włoski, Wieczór Hiszpański, Dwa Światy). Znany z akcji 2500 Tulipanów dla Krakowianek, Charytatywny Dzień Dziecka, Wielki Koncert Dla Krakowskich Murali, Wieczór Słowiański, Śniadanie Wielkanocne 3 kultur oraz corocznego Balu Dyplomacji Wschodniej.
 

13 lutego 2017

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135