ROZWÓJ POPRZEZ UTWARDZENIE
FUNDAMENTU

Wyrównajmy szanse!

 

 W XXI w. gdy wszyscy mówią o mobilności zawodowej, a większość rozróżnia kompetencje miękkie od twardych, coraz częściej zauważamy jaki wpływ ma na dalsze losy człowieka dostęp do nowoczesnych metod nauczania. Umysł człowieka nie ma ograniczeń, by odpowiednio go rozwinąć potrzeba stworzyć odpowiednie środowisko pobudzające jego kreatywność.

 

Dlatego podstawą założenia Fundacji JMP - Inspiracje w Edukacji, jest pobudzenie w społeczeństwie mechanizmów na rzecz uczenia się przez całe życie, co jest tożsame z głównym celem europejskiej polityki edukacyjnej. W pracy fundacji zaangażowany społecznie zespół przede wszystkim dąży do wyrównywania szans w dostępie do wysokiej jakości, innowacyjnej oferty edukacyjnej na wszystkich etapach rozwoju - ten projekt powstał z myślą o podniesieniu skuteczności oraz jakości nauczania, poprzez wprowadzenie innowacyjnych, nowoczesnych metod i narzędzi.

 

Edukacja też potrafi mówić!  

Dowodem na to stwierdzenie jest - Festiwal Innowacyjnej Edukacji w Gdańsku. Jest to prawdziwe święto nauki łączące ze sobą wspaniałą zabawę oraz promujące sport wśród młodzieży. Festiwal to nie tylko nauka i atrakcje dla młodszych, pasjonaci nowinek technicznych, z pewnością nie będą zawiedzeni. Festiwal ukazuje nowoczesną edukację, znajdzie się wiele miejsca na nowinki techniczne ze świata.

 

Podczas Fie2017 który odbędzie się w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot - 26 kwietnia 2017r. Na trybunach zasiądzie 9 tysięcy uczestników, głównie uczniów. Nie zabraknie oczywiście obecności kadr pedagogicznych, dyrektorów, trenerów, władz państwowych oraz biznesmenów z całego kraju.

 

Wzorując się na Londyńskich targach edukacyjnych mamy nadzieje, że nasz projekt umożliwi spotkania oraz nawiązanie nowych kontaktów osobom zajmującym się rynkiem edukacyjnym w Polsce. Pozwoliło by to na wspólną wymianę doświadczeń oraz wzajemne wspieranie się w budowaniu efektywnej edukacji na miarę dzisiejszych czasów. Być może i znajdzie się też miejsce nad rozważaniem w jaki sposób działać w sposób społeczny i uda się odnaleźć złoty środek na skuteczne propagowanie dążenia do coraz większego rozwoju całego naszego społeczeństwa.

"Jesteśmy przekonani, iż innowacyjny charakter naszego wydarzenia, a także liczne atrakcje z nim związane, będą szczególnie dla młodych ludzi źródłem nowych doświadczeń, a także inspiracji, które przyniosą im realne korzyści w drodze dalszego rozwoju, co przełoży się na ich przyszłe osiągnięcia zawodowe i na satysfakcję w życiu osobistym.

 

 

Czy świat równych szans jest utopijny?

 

Być może misja unowocześnienia szkolnictwa w naszym kraju może wydawać się nierealna - a podniesienie świadomości kadr pedagogicznych, oraz zmotywowanie społeczeństwa do aktywności w stronę samorozwoju zadaniem nie do wykonania to jednak ta utopia jest tego warta by zacząć działać. Im więcej nabytych umiejętności dzieci, młodzieży, osób dorosłych, opiekunów tym większy głód wiedzy, który powoduje chęć rozwoju i napędza wszystkie możliwe rynki.

 

Edukacja kluczem do sukcesu wszystkich!

 

Dostarczona uczestnikom ogólnopolskiego FESTIWALU INNOWACYJNEJ EDUKACJI praktyczna wiedza z zakresu stosowania nowoczesnych metod i narzędzi nauczania oraz uczenia się mogła by mieć szansę przyczynić się do unowocześnienia edukacji w naszym kraju?

 

Na jak długo podczas nauki zapamiętujesz materiał? Bez utrwalenia materiału zazwyczaj jest to jeden dzień. 80% informacji przekazywanych na lekcjach zapominamy, bez powtarzania materiału nic się nie zmieni. Tony Buzan wychodzi nam na przeciw, to właśnie ten profesor wymyślił najprostszą metodę pięciokrotnego powtórzenia materiału.

 

26 kwietnia 2017 r. odbędzie się wielki Festiwal Innowacyjnej Edukacji promujący metodę Mind Mapping, a głównym gościem będzie właśnie znany na całym świecie prof. Tony Buzan. Podczas imprezy szacuje się że w Gdańskiej ERGO Arenie Gdańsk/Sopot zasiądzie 9 tysięcy uczestników. Podczas pierwszego ogólnopolskiego tak dużego wydarzenia edukacyjnego będziemy mogli poznać osobiście Tonego Buzana i skorzystać z wiedzy, jak się uczyć prostą i skuteczną drogą.

Wspominany profesor Buzan tak definiuje mapy myśli:

Mapa Myśli jest specjalnym rodzajem przyjaznego dla mózgu diagramu, który pomaga Ci myśleć, wyobrażać, pamiętać rzeczy, planować, i uporządkowywać – w skrócie, to perfekcyjne narzędzie pomocne przy  powtórce.

 

więcej o wydarzeniu do przeczytania tutaj 

oraz na stronie www.fie.edu.pl

 

 

 

07 kwietnia 2017

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135