PRZEKUJ WYGLĄD W ATUT
   

„Być kobietą, być kobietą marzę skrycie będąc dzieckiem”- któż nie zna tej piosenki? … :-)

 

Chyba nie ma takiej kobiety, która nie chciałaby być atrakcyjna. Nie każda jednak wie, że jej atrakcyjność zależy przede wszystkim od tego, jaki ma stosunek do samej siebie, czy dostrzega w sobie coś atrakcyjnego i czy potrafi to "coś" odpowiednio wyeksponować. Atrakcyjność zależy też od tego, jak siebie ceni, czy ma poczucie własnej wartości i czy wystarczająco siebie szanuje.

 

Cudownie jest być kobietą. Piękną, zadbaną, atrakcyjną i bogatą. Dobrze jest być kobietą odważną, wolną i niezależną we własnych wyborach. Po co? Bo wtedy można wierzyć w siebie mimo wszystko, a czasem i przeciw wszystkiemu. Warto być kobietą upartą, zdyscyplinowaną, taką, która nie da się omamić sztucznie napompowanym ideałom. Dobrze jest być kobietą, która wie, na czym jej najbardziej zależy, ale też taką, która ma świadomość ceny, jaką przyjdzie jej zapłacić za własne wybory. I wreszcie cudownie być kobietą w świecie mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają, że silna, pewna siebie kobieta u boku to los wygrany na loterii. Ach.. :-)

 

Ale od czego więc zacząć tak ogromną przemianę? Zmiana wizerunku zewnętrznego jest często wstępem, bodźcem do głębszej, wewnętrznej zmiany, która jest w ostatecznym rozrachunku dużo ważniejsza i bardziej pożądana do osiągnięcia, bo trwała. Kobiety decydujące się na metamorfozę wizerunku, często na początku nie są świadome, że tak naprawdę dążą do głębszej zmiany, a metamorfoza zewnętrzna to tylko pierwszy, choć bardzo ważny krok. To właśnie w trakcie pracy nad wizerunkiem zewnętrznym wychodzą na wierzch potrzeby, pragnienia, marzenia do spełnienia, żale i wszystko to, czego się nawet nie spodziewamy… i właśnie wtedy zaczyna się prawdziwa praca.

 

Ubranie może wpływać na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim decyduje o tym jak postrzegają nas inni ludzie. „Jak cię widzą, tak cię piszą” - to prawda, jesteśmy oceniani na każdym kroku. Wystarczy kilka sekund, aby inny człowiek „wyrobił” sobie o nas zdanie wyłącznie na podstawie wyglądu.


Poprzez strój wyrażamy to kim jesteśmy i okazujemy szacunek sobie oraz innym. Tak rzeczywiście jest, bo przecież idąc na spotkanie, przyjęcie, czy do restauracji w towarzystwie innej osoby, dbamy o to, by pięknie i odświętnie wyglądać i dobrze się czuć, ponieważ spotykamy się z drugim człowiekiem. Warto o siebie dbać, bo dobry wygląd wpływa na nasze samopoczucie, dodaje energii, chęci do działania i atrakcyjności, podczas, gdy słaby, niechlujny wygląd czyni nas szarą myszką, w szarych ciuchach, nie wyróżniającą się w żaden sposób z tłumu.


Kobieta, która jest piękna zewnętrznie czuje się bardziej pewna siebie.
I odwrotnie – kobieta nieszczęśliwa wewnętrznie, niepewna siebie i własnych wartości nigdy nie będzie tak naprawdę atrakcyjną kobietą.

 

Często się zdarza, że kobiety swoje wewnętrzne przemiany rozpoczynają od spotkania z osobistą stylistką, bo pragną metamorfozy zewnętrznej. Przychodzą, bo chcą zmiany. Bo nie są szczęśliwe, nie lubią swojej pracy, ani tego, jak wyglądają, mają mnóstwo kompleksów, nie zauważają w sobie pozytywnych cech, są za mało pewne siebie i swojej kobiecości, mają niską samoocenę i są wobec siebie nadmiernie krytyczne. Rozpoczynamy proces – praca. Bardzo często jest to jednak praca nad zmianą tą w głowie. Ale do tego potrzebne jest właściwe nastawienie, bo Zmiana jest możliwa tylko wtedy, gdy jesteśmy na nią otwarci.


Oczywiście pracujemy nad zmianą wizerunku, wyglądu. Wspólne zakupy, dobieranie właściwej stylizacji, godziny poświęcone na to abyśmy codziennie wyglądały olśniewająco. Stylistka nie tylko idzie z nami na zakupy, ale określa też rodzaj sylwetki, typ kolorystyczny i dobiera stylizacje idealnie pasujące do danej klientki. Metamorfoza zewnętrzna może być świetnym bodźcem do zmian życiowych, wprowadza w dobry nastrój i motywuje do działania, ale efekt samej zmiany wizualnej nie będzie długotrwały, jeśli nie zadbamy o siebie głębiej. Dlatego warto poświęcić czas sobie i zrobić coś tylko dla siebie. Zmiana wewnętrzna jest kluczowa i zazwyczaj wymaga czasu i pracy, ale jest najistotniejsza. Praca nad zmianą wewnętrzną oparta jest na coachingu, na poszukiwaniu i wdrażaniu metod pomagających odnaleźć i pokochać siebie. Wyznaczamy cele, planujemy kroki ich realizacji, wykorzystujemy miękkie narzędzia i umiejętności trenerskie. Czasem pracujemy z mapą marzeń i celów, działamy. Uczymy się traktować siebie z miłością. Pokazujemy jak dbać o siebie, o swoją atrakcyjność intelektualną, fizyczną, jak być dla siebie dobrą. Trzeba wiedzieć, że atrakcyjność to precyzyjna układanka, w której każdy element jest ważny: intelekt, wygląd zewnętrzny, szacunek dla zdrowia, ciała, szacunek dla siebie i innych.


Bardzo często sami siebie krytykujemy, oskarżamy, mówimy sobie negatywne komunikaty: „jestem do niczego”,  „nie zasługuję na pochwały”, „to moja wina”, „jestem za gruba” itd. Ciągłe samooskarżanie się i obwinianie przynosi tylko ból, złe samopoczucie i utrwala naprawdę niskie poczucie własnej wartości. A w zmianie nie o to przecież chodzi, wręcz przeciwnie: zobacz w sobie osobę niepowtarzalną, oryginalną, jedyną w swoim rodzaju, o ciekawej osobowości, zainteresowaniach, pozytywnych cechach. Nie mów, że widzisz w lustrze tylko tę część ciała która Twoim zdaniem jest nieatrakcyjna. Zobacz całą resztę, która jest piękna! Nie myśl o tym w czym jesteś gorsza od innych. Myśl o tym w czym jesteś dobra i co kochasz robić.
Dobra wiadomość: Nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak Ty. I to jest cudowne!

 

Przy naprawdę otwartym podejściu do zmiany wizerunku można osiągnąć dużo więcej korzyści, niż nowy wygląd zewnętrzny. Kobiety po metamorfozie wychodzą zadowolone i szczęśliwsze. Zmienił się wygląd zewnętrzny i to widać. Ale najważniejsza zmiana to ta wewnętrzna. Kobieta jest świadoma własnej wartości, zna swoje mocne i słabe strony, nie ma już poczucia nijakości. Coaching daje narzędzia do bycia szczęśliwą. Pomaga przeanalizować życie pod względem sukcesów, a to z kolei sprawia, że osoba czuje się wspaniale i wyjątkowo. Praca nad sobą daje świadomość, że teraźniejszość i przyszłość zależy przede wszystkim od nas samych. Każdy dzień może być wspaniały, jeśli ja tego właśnie chcę.

 

Zakupy z osobistą stylistką to wspaniała zabawa, ale też wiedza o tym, jak dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do typu  sylwetki, koloru włosów czy oczu dobrać odpowiednie ubrania oraz dodatki, żeby wyglądać oryginalnie i atrakcyjnie, być zadowoloną i piękną kobietą. Uwieńczeniem metamorfozy zewnętrznej często bywa profesjonalna sesja zdjęciowa. To bardzo wyjątkowy czas. Czas w którym najważniejsza jesteś Ty. Otwierasz się, wydobywasz z siebie piękno, a potem patrząc na zdjęcia nie możesz się nadziwić, jaka jesteś inna - piękna! Metamorfoza zewnętrzna to impuls do zmian w naprawdę szerokim kontekście. Sprawia, że częściej patrzysz w lustro, bo już zawsze starasz się wyglądać jak najlepiej, zauważasz w sobie dużo więcej walorów i to nie tylko wizualnych. Każdego dnia czujesz się wyjątkową osobą i tak też jesteś postrzegana przez innych.

 

Twój strój jest tym, co chcesz powiedzieć o sobie światu. Ale nie usiłuj się podobać wszystkim. Zacznij podobać się samej sobie. I szanuj własne marzenia. Kobiety, które przeszły metamorfozy, osiągnęły właśnie taki efekt. Warto pomagać kobietom zmieniać swoje życie, by miały odwagę walczyć o siebie, być szczęśliwe i czuć się wspaniale każdego dnia!

 

 

 

   

 

Magdalena Górecka

osobista stylistka, trener biznesu ze szczególnym upodobaniem  do wdrażania umiejętności miękkich. Pomagam kobietom przekuć wygląd w atut. 

 

Zapraszam do kontaktu: nacelownikuszyku@gmail.com

 

 

          

 

 

 

 

23 września 2015

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135