NIE MILKNĄ ECHA WIECZORU CHARYTATYWNEGO

Aromatyczny zapach shishy, 30-kg tort w formie flagi Tunezji, festiwal smaków (kuchnia arabska, grecka i włoska), zabawa z Dj-em Bojackiem, profesjonalny taniec brzucha w wykonaniu Kingi Kwiecień, suweniry z kraju jaśminu, pachnące gadżety od The Secret Soap, spotkanie z wokalistką Sabiną Jeszką oraz loteria z cennymi nagrodami to tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych dla ponad 120 gości wieczoru podróżniczego, jaki odbył się 15 maja w Shisha Club by Bollywood na Małym Rynku w Krakowie. To kolejny głośny projekt krakowskiego społecznika, trenera językowego i dziennikarza - Dawida Łasuta.


W swoich działaniach staram się podejmować jedynie tematy, które są mi bliskie i dobrze znane. Promuję Tunezję, ponieważ odbyłem kilkanaście podróży do tego państwa, miałem okazję dokładnie poznać jej kulturę, zwyczaje, kuchnię czy mieszkańców. To zdecydowanie najbardziej zeuropeizowany spośród krajów Afryki Północnej z liczną reprezentacją Pań w parlamencie, obowiązkiem szkolnym dla dziewczynek, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Moje ubiegłoroczne wyjazdy do tego kraju zbiegły się w czasie z tragicznymi wydarzeniami na plaży w Susie oraz w Muzeum Bardo. Byłem świadkiem przymusowej ewakuacji turystów, masowej histerii w mediach oraz upadku turystyki w tym kraju, która odgrywa przecież kluczową rolę dla ich gospodarki. Nie próbuję nikogo na siłę przekonywać do tego, że tam jest zupełnie bezpiecznie. W obecnej sytuacji tego nie jesteśmy w stanie nikomu zagwarantować ani w Paryżu, ani w Brukseli, ani w Tunisie. Nie warto jednak zupełnie wykluczać wyboru tej destynacji na wakacyjne wojaże i poddawać się psychozie strachu, wywołanie przecież było celem zamachowców - mówi Dawid Łasut.


Bilety wstępu można było nabyć w cenie symbolicznej cegiełki 10zł, która została przeznaczona na cel charytatywny. Wpłaty sfinansują weekend rehabilitacyjny w góry dla podopiecznych prężnie działającego Klubu Seniora na Azorach Joanny Sadowy. Podczas wieczoru goście wzięli udział w licytacji charytatywnej, dochód z której zostanie przeznaczony na zakup komórek macierzystych niezbędnych do zoperowania rdzenia kręgowego Pani Moniki Kąckiej, która od urodzenia jest osobą niepełnosprawną . Kobieta walczy od lat by dosłownie "stanąć na nogi". Udało się zebrać 4000zł.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Tunezyjski Urząd ds. Turystyki oraz OASIS TOURS.


Więcej informacji o tym i kolejnych projektach Dawida Łasuta znajdziecie na jego fb-kowej stronie: 
https://www.facebook.com/Dawid-%C5%81asut-794503953952444/?pnref=lhc

 

 

 

Tunezja w centrum Krakowa
19 maja 2016

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135