LIST DO MATKI

Minęło tyle lat…

Wciąż pamiętam mamo Twój uśmiech i błękit Twoich oczu.

Smak drożdżówki i zapach ciepłego mleka na śniadanie.

Nasza historia miała wiele nocy i dni. Uczyłaś mnie życia, szłam po Twoich śladach mamo, czasami gubiłam drogę. Nasz dom był zawsze otwarty dla „ludzi  w potrzebie”. Karmiłaś głodnych, pisałaś listy do urzędów, oddawałaś nasze stare ubrania. Zawsze wrażliwa na drugiego człowieka. Miałaś dobre słowo dla każdego.

Kiedyś , pewnego wieczoru znalazłam w szafie stare zeszyty. Były zapisane ołówkiem, rozpoznałam  pismo mamo. Przeczytałam je i poznałam Twoją trudną historię. Poruszyła moje serce na zawsze. Miałaś talent i mogłaś zostać pisarką. Wybrałaś życie dla rodziny. Kiedy ojciec miał wypadek i został niewidomy, stałaś się jego oczami. Dzień po dniu dawałaś świadectwo matczynej miłości. Pracowita, uczynna dla innych, na każde zawołanie i zawsze na drugim planie. Skromna i pełna współczucia Posłanniczka Miłości.

Pokazałaś mi mamo, że warto wybaczać, że Ci którzy nas ranią też byli zranieni, że świat nie jest czarno-biały. Zabrałam ze sobą w życie, Twoje lekcje i przekazałam je moim dzieciom. Teraz przyszła pora na wnuki.

Mam po Tobie  dar pisania.

Mam po Tobie  dar słuchania ludzi.

Mam po Tobie  serce jak ocean.

Dziękuję  mamo.

Ewa – Posłanniczka Miłości.

 

 

 

Ewa Dziubani-Pniewska - Mentor i coach kobiet z pasji i wykształcenia.

Właścicielka Pracowni Rozwoju Osobistego Kobiety. Autorski Projekt PROKOBIETA skierowany jest do kobiet w obszarze potencjału, rozwoju i osobistej zmiany. W swojej pracy stosuje podejście holistyczne do człowieka, pracuje w obszarze ciała, umysłu i duszy. Zaprasza do kontaktu: kontakt@prokobiety.pl

24 maja 2016

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135