JAK DZIAŁA ZDROWY CZŁOWIEK ... CZYLI CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE CHOROWAĆ

Od kilku tygodni trwa kampania społeczna której celem jest zachęcanie do zdrowego trybu życia i profilaktyki prozdrowotnej. Akcja związana jest z przyjęciem przez Sejm ustawy o zdrowiu publicznym.

 

Kampania „Jak działa ZDROWY człowiek” ma na celu promocję postawy zakładającej szacunek dla siebie, swojego ciała i otoczenia, w którym żyjemy. Dzięki kampanii chciano tłumaczyć, czym najbardziej sobie szkodzimy, a w jaki sposób najlepiej możemy sobie pomóc. Badania odzierają nas ze złudzeń – to, co jemy, ile się ruszamy na co dzień oraz w jakiej jesteśmy kondycji psychicznej, mają olbrzymi wpływ nie tylko na długość i jakość naszego życia, ale także na ryzyko rozwoju różnych chorób.

 

Akcja „Jak działa ZDROWY człowiek” do niczego nie chce zmuszać, a jedynie motywować Polaków do zmiany dotychczasowych „niezdrowych” nawyków. Chce zaoferować Ci poręczne narzędzia służące poprawie jakości życia, które można stosować na co dzień. Informacje będą przekazywane poprzez kampanię internetową, media społecznościowe oraz specjalistyczne warsztaty z udziałem ekspertów, które będą transmitowane na żywo w internecie. Pierwszy etap działań będzie trwał do końca października, ale to tylko początek długiej, wielopoziomowej pracy.

Bo choć w Polsce od 25 lat żyjemy coraz dłużej i zwiększa się nasza świadomość odnośnie zdrowia, to sytuacja jest daleka od ideału. Umieralność i przeciętna długość życia Polaków pozostają na niższym poziomie niż średnia unijna. Nie zdajemy sobie sprawy, że często zdrowie zależy nie tyle od wyposażenia szpitali i wiedzy lekarzy, ale od naszych małych, codziennych decyzji.

 

Czy powinniśmy się bać? Nie!

Lepiej działać, ale najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak działa ZDROWY człowiek? Jak w prosty sposób sprawić, by działał jak najdłużej?

 

A teraz posłuchaj co śpiewają Twoje organy :-)

 

 

 

 

źródło: https://www.facebook.com/jakdzialazdrowyczlowiek

 

 

16 października 2015

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135