Fundacja Ad Fontes – zaczerpnij czego potrzebujesz

Wywiad z Łarysą Wujcik - jedną z założycielek Fundacji Ad Fontes
 


 

Przeszukując Internet za ciekawymi wydarzeniami skierowanymi do kobiet z Trójmiasta, natrafiłam na Waszą Fundację Ad Fontes. Proszę opowiedzieć skąd pomysł na taką działalność?

 

Któregoś dnia – w pośpiechu, między pracą, a domem, między planowaniem spotkań w pracy, a planowaniem zadań w domu – w ciągłym biegu i nieustannym poczuciu braku czasu - pomyślałyśmy, że czegoś nam w życiu brakuje. W nieustannym poświęcaniu czasu i uwagi innym, brakowało nam przestrzeni dla siebie. Miejsca w którym będziemy mogły nawzajem się inspirować, dzielić wiedzą i doświadczeniem, do którego będziemy zapraszać ciekawych i inspirujących ludzi. Zawsze interesowały nas zagadnienia dotyczące szeroko pojętego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Jesteśmy w większości psycholożkami, ale są wśród nas dietetyczka i trener personalny, a także ekonomistka i marketingowiec. Mamy różne zainteresowania, co daje nam ogromną siłę i wielość różnorodnych pomysłów, które, chociaż w części staramy się realizować.

 

A dlaczego właśnie taka nazwa „Ad Fontes”, coś głębszego się w niej kryje, chciałyście w nazwie przemycić coś symbolicznego?

 

Nazwa Ad Fontes - oznacza „Do Źródeł”. Dlaczego Źródło?

Źródło to naturalny, samoczynny, skoncentrowany wypływ wód podziemnych na powierzchnię terenu. To również metaforyczne miejsce, w którym dokonuje się przemiana, to miejsce, przy którym odpoczywamy, z którego czerpiemy siły na dalszą wędrówkę. Fundacja Ad Fontes to źródło, z którego każdy może zaczerpnąć to, czego potrzebuje. To miejsce gdzie odbywają się różnorodne spotkania, szkolenia, warsztaty – mające na celu szeroko rozumiany rozwój- intelektualny, psychiczny, emocjonalny i fizyczny.

Fundacja Ad Fontes to miejsce dla kobiet, niezależnie od wykształcenia, wieku, pozycji społecznej. Na nasze spotkania i warsztaty przychodzą kobiety w różnym wieku, chociaż przyznaje że w zdecydowanej większości są to kobiety w przedziale 25-35 lat, ambitne, chcące się rozwijać, otwarte na wiedzę i nowe doświadczenia.

 

Kogo możemy poznać w zespole Fundacji?

 

Tak jak mówiłam wcześniej, w zdecydowanej większości w zespole są psycholożki, z większością poznałyśmy się na Uniwersytecie SWPS, ale do współpracy zapraszamy wszystkich, którym nasze ideały są bliskie. Im nasz zespół jest bardziej różnorodny, tym ciekawsze propozycje wymyślimy.

 

 

No dobrze to już wiemy o Was więcej, a teraz proszę powiedzieć co w najbliższym czasie planujecie dla wspaniałych Kobiet?

 

Niedawno odbył się warsztat dla osób chorujących na Hashimoto. We środę, 15 czerwca odbyło się wydarzenie  ”Aktywność i zdrowa dieta. Jak się zmotywować?”, podczas którego rozmawiałyśmy o najnowszej piramidzie żywieniowej, aktywności fizycznej, (wiem już że trenerzy personalni obalą nie jeden mit), oraz jak plany wprowadzić w czyn, czyli o motywacji.

Udało się nam namówić do przyjazdu Dagmarę Skalską, autorkę „Projektu Egoistka”, która chętnie występuje na południu Polski, natomiast nie było jej jeszcze w Trójmieście. Osoby, które chciałyby porozmawiać osobiście z Dagmarą i dowiedzieć się więcej na temat Pozytywnego Egoizmu, zapraszam 20 czerwca.

 

 

Widzę szeroki wachlarz tematyczny… od warsztatów o chorobie Hashimoto do Pozytywnego Egoizmu :-) bardzo rozległa tematyka… Każda z Pań może wybrać coś dla siebie – o to Wam właśnie chodzi?

 

Dokładnie tak. Zależy nam by u nas każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Chociaż wiele osób zwraca nam uwagę że w tej różnorodności można się pogubić, postanowiłyśmy uprościć wyszukiwanie u nas ciekawych dla Pań propozycji i po wakacjach zaproponujemy pewne zmiany.

 

A proszę zdradzić, co planujecie w przyszłości…? :-)

 

Z całą pewnością szeroko pojęte zdrowie jest nam najbliższe, i po wakacjach wrócimy z tym tematem. Będziemy mówiły m. in. o motywacji, aktywności fizycznej, znów zaproponujemy warsztaty dla osób chorujących na Hashimoto, bo jest to choroba, która dotyka bardzo wielu kobiet. Zaproponujemy coś dla rodziców, którzy mają małe dzieci, uczestnictwo w wybranych modułach kursu „Profesjonalna opieka dziecka”. Po wakacjach zapoznamy Panie również z naszą nową marką, która zajmie się organizowaniem warsztatów dla przedsiębiorczych osób. Będą to warsztaty z narzędzi sprzedażowych, marketingu, czy też narzędzi wspierających działania biznesowe. Jak to jest zwykle u nas, moc pomysłów, które przełożą się na propozycje dla aktywnych Pań.

 

Zachęcam do odwiedzania naszej strony www.fontes.com.pl i polubienia naszego fanpage, tam znajdą panie aktualne informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach i warsztatach. Można również dołączyć do naszego newslettera.

 

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia.

 

Dziękuję i zapraszam na nasze spotkania i warsztaty!

 

 

 

 

bo marzenia się spełnia
15 czerwca 2016

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135