FESTIWAL EDUKACYJNEJ EDUKACJI

26 kwietnia 2017 r. w Gdańsku odbędzie się wielki Festiwal Innowacyjnej Edukacji promujący metodę Mind Mapping.

 

Na jak długo podczas nauki zapamiętujesz materiał? Bez utrwalenia materiału zazwyczaj jest to jeden dzień. 80% informacji przekazywanych na lekcjach zapominamy, bez powtarzania materiału nic się nie zmieni.

 

Tony Buzan wychodzi nam na przeciw, to właśnie ten profesor wymyślił najprostszą metodę pięciokrotnego powtórzenia materiału.

26 kwietnia 2017 r. odbędzie się wielki Festiwal Innowacyjnej Edukacji promujący metodę Mind Mapping, a głównym gościem będzie właśnie znany na całym świecie prof. Tony Buzan. Podczas imprezy szacuje się że w Gdańskiej ERGO Arenie Gdańsk/Sopot zasiądzie 9 tysięcy uczestników.

Podczas pierwszego ogólnopolskiego tak dużego wydarzenia edukacyjnego będziemy mogli poznać osobiście Tonego Buzana i skorzystać z wiedzy, jak się uczyć prostą i skuteczną drogą.

 

Wspominany profesor Buzan tak definiuje mapy myśli:

Mapa Myśli jest specjalnym rodzajem przyjaznego dla mózgu diagramu, który pomaga Ci myśleć, wyobrażać, pamiętać rzeczy, planować, i uporządkowywać – w skrócie, to perfekcyjne narzędzie pomocne przy  powtórce.

 

Podczas eventu będziemy mieli okazje zmienić swoje przyzwyczajenia dzięki czemu nasza nauka stanie się efektywniejsza i przyjemniejsza, a sama forma przekazu to świetna okazja na wspaniałą zabawę która również ma zadanie promować sport wśród młodzieży. Innowacja słowem kluczem w wydarzeniu. Miłośnicy nowinek technicznych nie będą zawiedzeni. Dzięki podróżom jakie organizatorzy odbyli w różne zakątki świata, poznamy nowoczesną edukację opartą na kompleksowym podejściu do umysłu.

 

Rzeczy nowe, epokowe

Będą działy się dziś tu

Razem z nami stwórz ciekawych ludzi klub

 

Dość smartfonów! Nie siedź w domu!

Tylko z nami wiedzę chłoń

Bo nauka to umysłu twego broń

(fragment hymnu FIE2017)

 

 

Edukacja, zabawa, sport...

To idealny przepis na Rekord Guinnessa!

Podczas imprezy widzowie będą aktywnymi uczestnikami bicia Rekordu Guinnessa i Rekordu Polski. Największa na świecie lekcja neurodydaktyki - to może wydarzyć się tylko w Gdańsku. To czas na nową erę w edukacji Polski. FundacjaJMP dla propagowania tego pięknego ideału pracy nad sobą od podstaw stworzyła kampanię społeczną "Uczymy jak się Uczyć". Celem jest pokazanie całej Polsce że nauka to nie musi być nic strasznego. Bo to nasz umysł jest największą bronią w XXIw.

 

Czy metoda  Mind Mapping jest skuteczna? Aby się o tym przekonać zapraszamy do podróży po umyśle przy użyciu olbrzymiej makiety mózgu. Poprzez zastosowanie techniki video-mappingu dostaniemy odpowiedź dlaczego nasz mózg lubi mapy myśli.

 

W ramach karty wstępu każdemu z uczestnikowi  organizatorzy zapewnili:

- komplet materiałów promocyjno-szkoleniowych: papier do tworzenia Map Myśli, - smycz z identyfikatorem, kolorowe pisaki

- certyfikat

- koszulka

- torba na narzędzia szkoleniowe

- catering (zdrowe kanapki, przekąski i napoje)

- autorska publikacja „Mapy Myśli dla dzieci i młodzieży” wraz z płytą CD

Event to nie tylko Mind Mapping. Będziemy mieli okazję posłuchać koncertu Michała Szpaka oraz zobaczyć wyjątkowy występ cieni - Patman Crew.

Całość dopełniają goście, którzy zdecydowali się wystąpić z swoimi speechami motywacyjnymi dla młodych ludzi.

 

 

 Podczas przygotowań Festiwalu powstały akcje poboczne które przygotowała dla nas Fundacja JMP - Inspirację w Edukacji. Event posiada swój hymn oraz filmy kampanii społecznej "Uczymy jak się Uczyć".

Zorganizowane są aukcje charytatywne ciekawych przedmiotów znanych ludzi.

Całkowity dochód z wszystkich elementów akcji Fundacji zostanie spożytkowany na stworzenie placówek kreatywnej edukacji - multifabryki.

Wszystkich zachęcamy do skorzystania z prostej drogi do sukcesu...

 

Poznajcie ambasadorów Festiwalu Innowacyjnej Edukacji!
- Prof. Tony Buzan www.facebook.com/tony.buzan
- Jakub B. Bączek Jakub B. Bączek
- Jasiek Mela Jasiek Mela
Magdalena Majorczyk

 

 

 

List od T.

Kiedy byłem chłopcem i chodziłem do szkoły, robiłem wszystko, żeby odwlec w czasie odrabianie pracy domowej i naukę. Zawsze wynajdowałem sobie jakieś niecierpiące zwłoki zajęcia, by opóźnić jej rozpoczęcie. A przecież byłem ciekawy świata, chciałem więcej wiedzieć, więc dlaczego nie chciało mi się uczyć? Teraz już znam odpowiedź na to pytanie. Tej odpowiedzi szukałem dość długo, no, ale w końcu znalazłem.

Problem tkwił w tym, że moja nauka polegała na czytaniu rzędów czarnych liter na białym tle, co utrudniało znacznie wydobywanie najistotniejszych informacji, powodowało, że się nudziłem i w rezultacie dekoncentrowałem. Pomimo więc tego, że sporo czasu spędzałem nad książkami i notatkami, rezultaty takiej nauki mnie nie zachwycały.

Dlaczego taki tradycyjny sposób uczenia się nie jest efektywny? Dlaczego tak trudno zapamiętać nam czytany tekst? Dlaczego notatki robione przez nas za pomocą niebieskiego lub czarnego długopisu na białej kartce też nie są nam zbyt pomocne?

Tajemnica tkwi w sposobie pracy naszego mózgu. Mózg nie pracuje linearnie (czyli tak, jak zwykle robimy notatki: linijka za linijką), ale promieniście, a w dodatku zamiast ciągu słów lubi obrazy i kolory. Tak więc, aby nasz mózg mógł pracować sprawnie i skutecznie, powinniśmy robić mapy myśli. A czego nam potrzeba, żeby zrobić mapę myśli? Naprawdę niewiele! Kartki papieru, kolorowych pisaków i trochę myślenia.

Tego, jak się robi mapy myśli oraz tego, dlaczego należy je robić, dowiesz się właśnie z tej książki, którą otrzymasz podczas Festiwalu, którą gorącą Ci polecam, a także z mojego warsztatu .

 

więcej o Festiwalu można przeczytać na www.fie.edu.pl

 

 

 

 

 

07 kwietnia 2017

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135