DLA KOGO TOCZY SIĘ KOŁO FORTUNY?

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego tyle pracujesz? Co stanie się ze zgromadzonym majątkiem? Czy zarabiasz dla siebie czy dla kogoś innego?

 

Spora większość osób zapewne odpowie, że dla rodziny, dla dzieci.

 

A dla siebie? Co zatem robisz dla siebie?

Pamiętaj, nic i nikt nie trwa wiecznie…

 

Pewien biznesowy potentat zmarł nagle w wieku 50 lat. Wdowa po nim odziedziczyła miliardy zgromadzone w banku. Kobieta w niedługim czasie wyszła ponownie za mąż – za dotychczasowego szofera jej zmarłego męża.

Po ślubie kierowca powiedział: „Cały czas myślałem, że mój szef tak ciężko pracował dla siebie. Teraz dopiero zdałem sobie sprawę, że mój szef przez cały czas pracował dla mnie…”

 

Warto się zastanowić zatem dla kogo tak naprawdę pracujemy, zarabiamy i gromadzimy pieniądze.

Kiedy jesteśmy martwi… nasze pieniądze są przecież i tak nadal w banku dla kogoś (oby dla tego, dla kogo chcielibyśmy aby były). Kiedy żyjemy, zawsze mówimy, że nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy do wydania… i koło fortuny się toczy…

 

Ważne jest jednak to, by żyć zdrowo i świadomie, a nie „tylko” na bogato. Żadne z tych określeń nie powinno być zagrożone kosztem drugiego. Musimy więc starać się mieć silne i zdrowe ciało wraz z aktywnym umysłem, otwartym sercem i możliwością spokojnego życia. Celem zarabiania pieniędzy jest to, że możemy cieszyć się bogactwem, ale to nie będzie możliwe, jeśli nie będziemy mieć dobrego zdrowia w tych latach, kiedy można byłoby cieszyć się ciężko zarobionymi pieniędzmi.

 

Pewien prezes firmy był gościem specjalnym na firmowej kolacji. Był w wieku pięćdziesięciu kilku lat i cieszył się znakomita karierą, majątkiem i uznaniem. Uczestnicy poprosili go, aby podzielił się z nimi jego doświadczeniami życiowymi, które mogą być przydatne dla wszystkich i dzięki którym można zmienić coś w życiu. Mężczyzna podał dziesięć zaleceń, które uważał za bardzo przydatne dla każdego, niezależnie od wieku, zawodu, branży czy profilu pracy:

 

 

Rozpocznij, a dowiesz się jaką będziesz mieć satysfakcję z tego, że świadomie robisz coś dla siebie i inwestujesz w swoje życie.

 

1. Znajdź jakieś hobby, które można kontynuować nawet po stracie pracy lub po przejściu na emeryturę.

 

2. Wyrób sobie nawyk czytania książek, który pozwoli zachować zwinny umysł. Zacznij od tego, aby celem było czytanie co najmniej dwóch nowych książek w ciągu roku.

 

3. Skontaktuj się i porozmawiaj z co najmniej kilkoma znajomymi/ przyjaciółmi, których nie widziałeś w przeciągu ostatnich kilku lat. Zaproś ich na spotkanie do parku, na kawę czy obiad. Pomaga to w utrzymaniu młodości serca… Zawsze możesz potem wrócić wspomnieniami do tych miłych dni i uśmiechnąć się w duchu :-)

 

4. Staraj się co roku odkrywać „nową” pasję. To może być cokolwiek: pisanie, malowanie, słuchanie muzyki, podróże do nieznanych miejsc, czytanie książek, oglądanie filmów, taniec itp. Są to najlepsze poskramiacze stresu.

 

5. Staraj się odwiedzić każdego roku co najmniej jedno nowe miasto, miejsce, zabytek.

 

6. Pamiętaj o corocznym przeglądzie… ale nie samochodu tylko swojego ciała. Dbaj o zdrowie zanim pojawi się choroba

 

7. Pij dużo wody aby uzupełniać płyny, które tracisz każdego dnia i pomóż organizmowi wypłukać szkodliwe substancje. Nie ma nic innego, żadnego leku na świecie, który mógłby zastąpić lub chociaż zbliżyć się do właściwości wody.

 

8. W miarę możliwości spędzaj czas z dziećmi lub wśród dzieci. Ich beztroska i pozytywne podejście do wszystkiego, pomoże utrzymać umysł młodym. Pomoże to również w popatrzeniu na świat z dziecięcej perspektywy, a także przypomni nasze dzieciństwo, które na ogół zostało w pamięci. Chwile takie budują przede wszystkim niezwykle silne relacje.​

 

9. Poświęć trochę czasu tylko dla siebie np. fitness, joga, siłownia, taniec, spacer, aby móc mieć przez długi czas zdrowe i elastyczne ciało. Zdrowym życiem można cieszyć się w każdym wieku, bez wyjątku… trzeba tylko chcieć.

 

​10. Ostatnią ale bardzo ważną rzeczą jest to, żeby pamiętać o powyższych punktach i wprowadzić je w życie. Aby robić ten „mały” świadomy krok w stronę swojej lepszej przyszłości.

 

 

 


 

Zawsze możesz napisać do autora: redakcja@n1m.pl

fot. pixabay.com

 

 

 

bo marzenia się spełnia
22 września 2015

CZYTAJ MAGAZYN

CZYTAJ MAGAZYN

Magazyn


 

 


 

Newsletter

Zamów newsletter
i bądź na bieżąco!

ARTYKUŁY

CZYTAJ MAGAZYN

Imię
Twój e-mail
Zapisz się
Zapisz się
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie 
wymagane pola!

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

ARTYKUŁY

Zaloguj się

CZYTAJ MAGAZYN

WSPÓŁPRACA

redakcja@n1m.pl

+ 48 737 499 135